بیوگرافی آنلاین
برگزیده های سایت
 • حمید نعمت‌الله: مژگان صابری اوتیسم ندارد

  مجموعه : اخبار هنرمندان

  حمید نعمت‌الله،کارگردان فیلم سینمایی شعله ور در رابطه به شایعه بیماری اوتیسم مژگان صابری،که چندی پیش در جشنواره فیلم فجر رفتار عجیبی از خود نشان داده بود واکنش نشان داد.

  حمید نعمت‌الله ،کارگردان فیلم سینمایی شعله ور گفت آنچه مورد توجه قرار گرفته و واکنش ایجاد کرده، مدل رفتار شخصی این بازیگر است. او با انتقاد از فضایی که درباره خانم صابری ایجاد شده، گفت که دنیای امروز به سمتی می‌رود که هر چه بیشتر به افراد اجازه داده شود خودشان باشند. او گفت که نمی‌داند چرا روزنامه‌نگاران به چنین چیزی توجه ویژه نشان داده‌اند و چنین فضایی ایجاد کرده‌اند.

  به گفته کارگردان فیلم شعله‌ور، خانم صابری وقتی در این فیلم بازی می‌کرده، مشکلی برای کنترل رفتار خود نداشته و همان کاری را می‌کرده که کارگردان از او می‌خواسته است.

  بعد از برگزاری نشست خبری فیلم شعله‌ور با بازی مژگان صابری توجه افراد به شیوه رفتاری خانم صابری در این نشست جلب شد. برخی، رفتارهای او را نشانه اوتیسم توصیف کردند. کاربران شبکه‌های اجتماعی نام بازیگر فیلم شعله‌ور را به هشتگ تبدیل کردند و همین ماجراها باعث شد گفتگوهای زیادی درباره اختلال اوتیسم و نشانه‌های آن شکل بگیرد.

  رضا رشیدپور،مجری برنامه هفت نیز به این موضوع واکنش نشان داد و گفت:در روز اخیر شاهد دست به دست شدن و به استهزا کشیدن تصاویر یک بازیگر در نشست خبری یک فیلم بودیم. یاد بگیریم استهزا نکنیم و قضاوت نکنیم. شاید یک سری دلایلی دارد که در روزهای آتی آن را توضیح دادم. چه بسا قضاوت های ما عواقب بدی را نسبت به یک فرد داشته باشد. آنهایی که رفاقتی با ما دارند و لطفی به ما می کنند جلوی این حواشی را بگیرند و به این نکته ما توجه کنند. در همین حد بسنده می کنم.

  اشکان خطیبی،بازیگر سرشناس کشورمان نیز در واکنش به این موضوع در صفحه اینستاگرامش نوشت:من که چند سالیه از سینما بریدم ولی بدا به حال من و ما که تو فضایی نفس میکشیم که برای داغ کردن تنور خبرهای جشنواره مون از شرایط رفتاری امثال مژگان صابری سواستفاده می کنیم. و صدافسوس که هنوز تفاوت آدم ها برامون اسباب شایعه پراکنی و سواستفاده ست.اگر اخبار مربوط به اوتیستیک بودن ایشون صحیح باشه باید بگم که اوتیسم بیماری نیست.یک تفاوته و ما اهالی پرمدعای فرهنگ هنوز کوچکترین اطلاعاتی درباره ی این پدیده ی رو به ازدیاد و مبتلایان معصوم ش نداریم.

 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه