بیوگرافی آنلاین
برگزیده های سایت
 • بوتاکس و زیبایی

  مجموعه : مطالب جالب و خواندنی

  استفاده از بوتاکس می تواند برای رفع چروک های پوستی موثر باشد.

   

  زمان تزریق اول و دوم چه مقدار باید باشد؟
  اولین اثرگذاری بوتاکس در فاصله‌ زمانی بین 2 تا 6 ماه طول خواهد کشید. این ماندگاری بین افراد مختلف متفاوت است. درواقع برای کسانی‌ که اولین تزریق را تجربه می‌کنند نکته قابل اهمیت زمان تزریق بعدی است. باید در این زمینه کاملا آگاهانه عمل شود، چون زمان تزریق بعدی باید وقتی اتفاق بیفتد که تزریق اول تاثیر خود را از دست داده باشد.

  شما به مرور زمان متوجه خواهید شد که هر تزریق چند ماه برای‌تان جواب خواهد داد. البته نباید برای تزریق دوم آنقدر صبر کنید تا تاثیر اولین بوتاکس کاملا از بین برود. زمانی که بوتاکس اول ضعیف شده و اثرات تزریق کم‌کم در حال از بین رفتن است باید برای تزریق بعدی اقدام کنید. درواقع هدف از تزریق بوتاکس این است که ماهیچه‌ها از کار کردن باز داشته شوند

  و قرار بر این است که ماهیچه‌ها کشته شوند نه اینکه دوباره بازسازی شوند. بعد از 2 سال تزریق در فاصله‌های زمانی مشخص، ماهیچه‌ها دیرتر از سابق خودشان را ریکاوری می‌کنند و بعد از آن اصلا بعید نیست فاصله‌های زمانی تزریق‌های بوتاکس افراد به فواصل 2 ساله تبدیل شود.

  اگر بوتاکس اشتباه تزریق شود:
  باعث عوارضی جدی همچون اختلال در تنفس و حتی مرگ شود.

  تزریق بوتاکس در تمام نقاط صورت و بدن امکان‌پذیر نیست. برای مثال اگر در اطراف لب تزریق شود احتمال اینکه فرد در صحبت کردن، خندیدن و جویدن غذا با مشکل مواجه شود وجود دارد یا اگر در ناحیه گردن استفاده شود، قدرت بلع را مختل می‌کند. تزریق در ناحیه پیشانی یا زیر پلک نیز اگر به‌طور صحیح انجام نشود،می‌تواند افتادگی پلک یا دوبینی و مشکل در بستن پلک موقع خواب ایجاد کند. عدم تقارن از دیگر عوارض تزریق بوتاکس با شیوه نادرست است که می‌تواند براثر تزریق دوزهای متفاوت در دو طرف صورت ایجاد شود.

  تزریق بوتاکس ممنوع !

  ۱. اگر فرد بیماری اختلالات انعقادی داشته باشد.

  ۲. استفاده از داروهای ضد انعقاد خون

  ۳. دوران حاملگی

  ۴. سن کمتر از ۱۸ سال و همچنین سن بالا‌تر از ۷۵ سال

  ۵. بیماری ام‌اس، می‌استنی گراویس، نفروپاتی و نارسایی کلیه

  ۶. بیماری‌های قلبی و عروقی حاد

  ۷. ضعف ایمنی یا کسانی که عفونت فعال دارند.

  ۸. واکسیناسیون در ۲ هفته اخیر

  ۹. کسانی که بدون دلیل مشخص مبتلا به بیماری فلج عضلانی هستند.

   

 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه